Produkt dnia
Oświetlenie LED Elewacji Podbitki
Oświetlenie LED Elewacji Podbitki

95,00 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog wpisy
Tutaj znajdziesz kilka praktycznych porad i informacji
Energia słoneczna a ogrzewanie wody 0
Energia słoneczna a ogrzewanie wody

Słońce jest praktycznie niewyczerpanym i darmowym źródłem energii. Różnego rodzaju urządzenia pomagają nam ją wykorzystać w "pożyteczny" sposób.

Wiele osób, spośród tych, które do nas dzwonią, pyta o ogrzewanie wody za pomocą "Słońca". W zależności od tego gdzie i ile ciepłej wody potrzebujemy mamy kilka propozycji. Na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania. Poruszając się w gąszczu ofert i nowinek technicznych łatwo stracić orientację, która z nich będzie najlepsza do osiągnięcia naszego celu.

Zanim zaczniemy szukać warto zadać sobie pytanie ile ciepłej wody i w jakich okolicznościach będziemy potrzebować. Od tego będzie później zależała między innymi cena odpowiedniego zestawu. Inne zużycie wody będzie w domku letniskowym, inne w domu jednorodzinnym, inne w restauracji lub hotelu. Różne będzie też wymagane "tempo" nagrzewania się wody.

Zazwyczaj w domku letniskowym lub w domu woda może się ogrzewać/dogrzewać przez cały dzień i kumulować w zasobniku. W obiekcie typu hotel lub restauracja ciepła woda jest zużywana praktycznie przez cały czas i powinna być ogrzewana możliwie szybko i w dużej ilości.

Jednym z ciekawszych rozwiązań na rynku są zestawy fotowoltaiczne do przygotowania ciepłej wody użytkowej wyposażone w specjalne grzałki i sterowniki MPPT pozwalające na niezależną od sieci energetycznej pracę układu.

Grzałkę możemy zamontować w posiadanym bojlerze/zbiorniku. Grzałka fotowoltaiczna

Praktycznie cała dostępna w danym momencie moc z paneli jest przekierowywana do grzałki i w rezultacie do wody. Nawet w "średnio" pogodne dni dobrze dobrany zestaw ogrzeje wodę w naszym bojlerze. Takie zestawy szczególnie doceniane są przez Klientów posiadających domki letniskowe lub działkowe w miejscach bez dostępu do sieci energetycznej.

Drugie bardziej kompleksowe rozwiązanie to specjalny zestaw z wielofunkcyjnym bojlerem fotowoltaicznym. Jest on wyposażony w grzałkę fotowoltaiczną, grzałkę sieciową 230V oraz w wężownicę. Takie rozwiązanie sprawdza się między innymi w domach mieszkalnych oraz w firmach (zestawy o większej mocy). Jest uniwersalne ze względu na różne możliwości grzania wody w przypadku długo utrzymującej się niepogody - Zbiornik może być ogrzewany przez Słońce, Prąd z sieci lub kocioł/kominek, a także przez kombinację różnych źródeł energii. Obsługa urządzeń jest bardzo prosta i ogranicza się do dwóch pokręteł/termostatów.

Niewątpliwie olbrzymią zaletą rozwiązań opartych na fotowoltaice jest ich bezobsługowość. Zakres okresowego przeglądu ogranicza głównie do wizualnej oceny stanu połączeń i przewodów.

Dla bardziej wymagających Klientów fotowoltaika może posłużyć jako źródło zasilania kolektorów słonecznych - wtedy zestaw jest niezależny od sieci i osiąga dużą sprawność, zajmując jednocześnie mniej miejsca na dachu lub konstrukcji.

Jeżeli nie wiesz jaki wariant wybrać dla siebie zadzwoń i chętnie pomożemy. Doradzimy, wycenimy, zaprojektujemy zestaw przystosowany do Twoich potrzeb i wymagań.

Zapraszamy

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl