Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog wpisy
Tutaj znajdziesz kilka praktycznych porad i informacji
Która przetwornica do mojego zestawu słonecznego będzie najlepsza ? 0

Wielu użytkowników zestawów fotowoltaicznych staje przed niemałym wyborem ofert Przetwornic DC-->>AC w Internecie.

Często już po zakupie okazuje się, że urządzenia te mają pewne ograniczenia lub nie nadają się do naszych potrzeb. Dobrym przykładem może być zastosowanie przetwornicy do zasilania lodówki. Nawet niewielkiej mocy chłodziarka przy rozruchu generuje chwilowo duże obciążenie. Okazuje się, że wiele przetwornic o stosunkowo dużej mocy nie może sprostać tym wymaganiom i najzwyczajniej w świecie wyłącza się sygnalizując konieczność restartu.

PrzetwornicaZastanawiając się nad zakupem przetwornicy DC-->>AC należy uwzględnić poniższe uwagi:

  • Jakie jest napięcie akumulatorów, które są źródłem naszego "prądu" (najczęściej 12V DC lub 24V DC)
  • Jakie urządzenia 230V AC chcemy podłączyć - należy sprawdzić ich łączną moc i uwzględnić zapas, gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia i najczęściej "coś" jeszcze będziemy chcieli w przyszłości podłączyć ;-)
  • Ważny jest rodzaj podłączanych urządzeń - jeżeli są to na przykład wspomniane lodówki to przetwornica powinna mieć tak zwany miękki rozruch, aby sprostać chwilowym dużym obciążeniom
  • Przydatną opcją jest tryb ECO, który szczególnie docenimy tam gdzie przetwornica pracuje długo - pozwala on zaoszczędzić energię w przypadku, gdy wszystkie odbiorniki są wyłączone. Wtedy przetwornica pracuje w trybie czuwania i zużywa znikomą ilość prądu. Włącza się z powrotem automatycznie po wykryciu obciążenia.
  • Ponadto warto zwrócić uwagę (najlepiej zapytać sprzedawcę) czy przetwornica ma możliwość samoczynnego restartu po przeciążeniu - oszczędzi nam to konieczności ręcznego resetu. Szczególnie przydatne gdy urządzenie znajduje się w miejscu, do którego jest utrudniony dostęp.
  • Zwróćmy także uwagę na cenę. Jeżeli jest "podejrzanie" niska to należy dokładnie sprawdzić ofertę, gdyż może się okazać, że ładne są tylko zdjęcia.
  • Ważnym parametrem jest także tzw. Pełny Sinus na wyjściu przetwornicy - pozwala on na poprawne zasilanie urządzeń bez ryzyka ich uszkodzenia lub przegrzania.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl